Adana’da Sıfır kilometre lüks cipe astığı Hasarlı çıktı yazısıyla Türkiye’yi dolaşıyor

Ömer Palabıyık
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 561
Kayıt: Çrş Şub 24, 2021 5:00 pm

Adana’da Sıfır kilometre lüks cipe astığı Hasarlı çıktı yazısıyla Türkiye’yi dolaşıyor

Mesaj gönderen Ömer Palabıyık »

1.jpg
1.jpg (87.94 KiB) 46 kere görüntülendi
Adana’da 2015 yılında sıfır klometre aldığı lüks cip 3 yıl önce satmak isteyen Süleyman Özhan Gedik, eksperde aracın sağ ön çamurluğunun boyalı olduğunu öğrendiğini ileri sürdü. Firmadan herhangi bir olumlu dönüş alamayan ve hukuk mücadelesi devam eden Gedik, aracının arka camına yazdırdığı "Sıfır klometre aldığım bu araç hasarlı çıktı" yazısıyla tüm Türkye’yi dolaşıyor.
Adanalı iş adamı Süleyman Özhan Gedik, 2015 yılında 90 bin eoroya sıfır kilometre 01 DNS 44 plakalı BMW X4 marka lüks cip satın aldı. 2018 yılında cipini satmak için alıcı olan bir şahısla anlaşan Gedik, aracı ekspere götürdü. İddaya göre, eksperde yapılan incelemede aracın sağ ön çamurluğunun boyalı olduğu belrlendi. Gedik, durumu firmaya iletti. Firma ise bilirkişi gönderdi ancak daha sonra Gedik’e olumlu bir dönüş yapmadı. Bunun üzerne Gedik, mahkemeye başvurdu ve ilk mahkeme zaman aşımı gerekçesiyle davayı reddetti. Bunun ardından Gedik, istinafa başvurdu ve istinaf mahkemesi kararı bozdu.
Aracın arkasına yazı yazıp Türkye’yi dolaşmaya başladı
2.jpg
2.jpg (87.04 KiB) 46 kere görüntülendi
Bozulan karar üzerne bilirkişi raporuyla Gedik, tekrar İstanbul’da mahkemeye başvurdu. 3 yıldır mahkeme süreci devam eden iş adamı, bu sırada da cipinin arka camına ‘Sıfır klometre aldığım bu araç hasarlı çıktı’ yazısını yazdı ve tüm Türkye’yi dolaşmaya başladı. Başından geçen olayı gazetecilere anlatan Süleyman Özhan Gedik, mağduryetinin gderlmesnstedğn belrtt. Gedk, “2015 yılında aldığım aracı 2018 yılında satarken hasarlı olduğunu fark ettm.Aracı satın aldığım yetkili bayiye başvurduğumda hasarlı olduğunu kabul ettiler ama hasarın kendlerinden olmadığını söyledler. Mahkeme sürecimiz devam etti ve yaklaşık 3-5 ay sonunda hakim zaman aşımı dolayısıyla dosyamızı reddetti. Ben onun üzerine istinafa başvurdum ve 28 ay boyunca bu aracı ben kapalı garajda tuttum. İstinaf mahkemesinde davamız kabul edildi ve tekrar mahkemeye çıktığımızda yine davamız zaman aşımından dolayı reddedildi. Tekrar istinafa başvuru yaptık ve şu an süreç devam ediyor” dye konuştu.
“Kmse sıfır araç aldım diye güvenmesn”
Yazdığı yazıyı görenlerin cep telefonuna sarıldığını söyleyen Gedik, “Bu yazıyı yazmamın sebebi tümTürkye’yi dolaşıp satın aldığım aracın her ne kadar dünya markası olsa da insanların başına böyle şeylerin gelebileceğini bilgilendirmek. Eğer sesimiz duyurabilirsek ve birkaç kişiyi bilinçlendirirsek ne mutlu bize. Çok güzel tepkiler aldık. Bunu yazdıktan sonra benim gibi birçok mağdurun olduğunu ancak kimsenin mahkeme sürecine yanaşmadığını öğrendim” dedi. Aracının hurdaya çıkana kadar bu yazıyla dolaşacağını kaydeden Süleyman Özhan Gedik, “Hukuk benim haklı olduğuma kanaat getirirse benim hakkımı verecektir. Her halükarda hatalarını kabul edip başkalarına yapmasınlar yeter. Kimse sıfır araç aldım diye güvenmesin, her halükarda ekspere gidip muayenesini yaptırsınlar. Bu adamlar biliyor ki hukukta ve kanunda bir açıklık var, onu çok iyi değerlendiriyorlar” şeklnde konuştu.
Kaynak : İHA
3.jpg
3.jpg (144 KiB) 46 kere görüntülendi

“DOLANDIRMA &HIRSIZLIK & HASARLI” sayfasına dön